W naszej szkole ciepły klimat Świąt Bożego Narodzenia rozpoczął się już 13 XII 2023r., kiedy to uczniowie klasy 5a oraz muzycy z klas 4b i 6b wystąpili w przedstawieniu świątecznym pt. „Staruszka, która czekała na Boga”, przygotowanym pod okiem siostry Dalmacji. Gośćmi na premierze byli nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, a w kolejnym dniu – podczas szkolnego kiermaszu, widzami byli rodzice i uczniowie.

Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości i  refleksji.   Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Scenografia, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska sprawiły, że nasze serca wypełniła radość i wprowadziła w świąteczny klimat. Ukazane zostały odwieczne wartości takie jak miłość, życzliwość, nadzieja. Zawarte w programie treści, przeplatane kolędami oraz pastorałkami  wytworzyły niepowtarzalny nastrój.

Wszyscy występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym. Ich gra była pełna otwartości, szczerości, prostoty  i ciepła. Wzruszeni rodzice mogli zachwycić się publicznym występem swoich pociech.

jaselka 1

jaselka 2