22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi, który  przypomina nam o konieczności dbania o najbliższe środowisko. Ziemia to dom: ludzi, zwierząt i roślin. Działalność człowieka doprowadza do dewastacji planety. Skutki zanieczyszczeń są bardzo dotkliwe. Każdy z nas może i powinien prowadzić ekologiczny styl życia, który polega na egzystencji w zgodzie z naturą i troszczeniu się o przyrodę.
W tym dniu uczniowie naszej szkoły zbierali  śmieci z  terenu wokół szkoły oraz pobliskiego placu zabaw. Również podczas lekcji biologii  przeprowadziliśmy  szereg akcji, których celem było  promowanie ekologicznych postaw.  Uczniowie przedstawili propozycje działań, które sami mogą podjąć dla zrównoważenia wpływu człowieka na naturę.

dzienziemi1

dzien ziemi2