Z przyjemnością informujemy, że 22 lutego 2024r. w naszej szkole została otwarta SALA TERAPII ZAJĘCIOWEJ.
Sala wyposażona jest w nowoczesne pomoce terapeutyczne, urządzenia do ćwiczeń integracji sensorycznej oraz multimedialne programy terapeutyczne.
Dzieci uczęszczające do naszej placówki, będą mogły pod okiem specjalistów przy wykorzystaniu tego nowoczesnego sprzętu pokonywać trudności rozwojowe.
Środki na wyposażenie i przygotowanie sali terapii zajęciowej pozyskaliśmy poprzez opracowanie projektów do Kuratorium Oświaty i Urzędu Miasta Opola.
W realizację projektu duży wkład  wnieśli pracownicy szkoły, którzy  przeprowadzili remont pomieszczenia i wykonali pod okiem specjalistów  profesjonalne pomoce dydaktyczne, aby wzbogacić jej wyposażenie.

Terapia metodą SI wygląda jak zabawa, ale jest to zabawa „naukowa”, poprzez którą układ nerwowy i mózg uczą się oraz integrują wrażenia zmysłowe, nabywają doświadczenia w ich celowym wykorzystaniu. System ćwiczeń ma nauczyć mózg właściwego reagowania na bodźce zewnętrzne.

Wśród używanego sprzętu terapeutycznego są różnego typu: huśtawki, hamaki, platformy równoważne, duże piłki i stół podświetlany, stymulatory wzroku, narzędzia do treningu zapachowego itp.

Zajęcia integracji sensorycznej skierowane są do dzieci z:

  • zakłóceniami w odbiorze bodźców dotykowych, wzrokowych, słuchowych, węchowych oraz ruchowych
    • trudnościami z koncentracją uwagi, impulsywnością,
    • problemami z koordynacją,
    • opóźnieniem rozwoju mowy, rozwoju ruchowego oraz trudnościami w nauce,
    Pomagają dzieciom lepiej skupiać uwagę, rozwijają ich samodzielność, poczucie pewności siebie i własnej wartości.

TERAPIA SI nie zastąpi edukacji. Stosowanie odpowiedniej terapii może jednak zmniejszyć trudności dziecka w wielu sferach jego rozwoju. Może pomóc dziecku lepiej funkcjonować w szkole, w aktywnościach sportowych, w grupie rówieśniczej.
Metoda SI, wciąż udoskonalana i aktualizowana w oparciu o najnowsze odkrycia  z dziedziny neuroanatomii i neurofizjologii, jest dziś powszechnie znana i stosowana w krajach Europy Zachodniej, Kanadzie, Brazylii, Australii, a także w Japonii.

Poczyniliśmy duży krok w kierunku dostosowania naszych działań do światowych standardów.