wielkanoc2023

21 marca cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się na boisku szkolnym by wspólnie przywitać wiosnę. Pogoda dopisała idealnie. Naszej zabawie towarzyszyły konkursy i rywalizacja wszystkich klas. Były konkurencje sportowe, przeciąganie liny i quiz wiedzy o zdrowym odżywianiu. Wybraliśmy Miss i Mistera Wiosny 2024. Wszystkie klasy przygotowały piękne Marzanny. A temu wszystkiemu towarzyszył uśmiech na twarzach i  olbrzymia radość każdego dziecka. Wiosna została godnie przywitana!

Wiosenne 1
Wiosenne 2
Wiosenne 3
Wiosenne 6

Święta Wielkanocne tuż, tuż! Uczniowie obu klas pierwszych  uczestniczyli w tematycznych warsztatach w Muzeum Śląska Opolskiego, by lepiej poznać i kultywować tradycje oraz zwyczaje świąteczne naszego regionu. Wykonywali też ozdobę na wielkanocny stół, wykorzystując własną inwencję i kreatywność.  Przed zajęciami dzieci miały okazję zwiedzić czasową wystawę przyrodniczą pt. „Obcy wśród nas”.

wielkanoc3wielkanoc1

wielkanoc2

zebrania marzec2024

Dzień Świętego Patryka w naszej 16-tce to uczta dla zmysłów ? Zielony kolor dominował w każdym zakątku szkoły. Zadaniem uczniów było wykorzystać w swoim przebraniu "Patrykowe" atrybuty lub po prostu ubrać się na zielono. Dodatkowo, klasa 6a przygotowała pyszne "Patrykowe" galaretki z bitą śmietaną w kolorach flagi Irlandii. Rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej "zieloną" klasę i najbardziej kreatywny kostium już wkrótce. A tymczasem poszukujcie dziś "4-leaf-clover" czyli czterolistnej koniczyny, która podobno zebrana właśnie dziś, przynosi szczęście...

patryk1patryk2

patryk4

Uczniowie klasy 6a i 4b mieli okazję  doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach na opolskim lodowisku „Toropol”. Dla niektórych było to nowe doświadczenie, ponieważ łyżwy mieli po raz pierwszy na nogach, ale to nie był problem ponieważ zawsze znalazła się osoba, która podpowiedziała jak sprawić, żeby łyżwy chciały jechać. Wyjście na lodowisko dostarczyło uczniom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wspomnień, a umiejętność jazdy na łyżwach uległa poprawie. W przyszłości planujemy kolejne wyjścia.

lodowisko

Dzień ten jest niezwykłą okazją do połączenia nauki z zabawą, a uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły podstawowej nie mogli się doczekać, aby wziąć udział w różnorodnych aktywnościach zorganizowanych z tej okazji.
Uczniowie układali z puzzli symbole liczby Pi. Ta aktywność nie tylko rozwijała umiejętności logicznego myślenia i współpracy w grupie, ale także pozwoliła uczniom na lepsze zrozumienie struktury i kształtu liczby Pi. Używając metra krawieckiego badali własność tej stałej.
Ta praktyczna aktywność nie tylko uczyniła matematykę bardziej zrozumiałą, ale także pokazała jej praktyczne zastosowanie w codziennym życiu. Uczniowie mieli okazję również rozwijać umiejętności matematyczne stymulując kreatywność i umiejętność szybkiego myślenia w grach.
Poprzez te różnorodne działania, uczniowie klas siódmych i ósmych nie tylko świętowali Dzień Liczby Pi w sposób kreatywny i zabawny, ale także pogłębili swoją wiedzę i zrozumienie tej matematycznej stałej. Ta inicjatywa zapewniła uczniom niezapomniane doświadczenia i przyczyniła się do pozytywnego podejścia do nauki matematyki.

liczba pi

Uczennice i uczniowie naszej szkoły nie tylko pilnie zgłębiają wiedzę podczas lekcji w szkole. Mają także swoje wspaniałe pasję. W piątek 14 marca Ula Kapusta z kl. 4b oraz Ola Krasnodębska i Maja Luksa z kl. 6a podzieliły się nimi z całą społecznością szkolną. Przygotowały wspaniały pokaz mażoretek. Wszyscy byli pod ogromny wrażeniem umiejętności uczennic. Jako społeczność szkolna dziękujemy dziewczynkom za ich występ i jesteśmy dumni, że do naszej szkoły uczęszcza tak zdolna młodzież.
mazoretki

Zwieńczeniem rozdziału "My house" na zajęciach j. ang. w klasach II był projekt - budowa kartonowych domów z materiałów z recyklingu. Wyniki przeszły nasze wszelkie oczekiwania. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością! A domki... cóż...niejeden chciałby w takim zamieszkać!☺️ Gratulujemy wszystkim naszym uczniom!

myhouse

Zajęcia z wychowania fizycznego mają za zadanie utrwalić w uczniach nawyki prozdrowotne. Przy tym nie mogą być nudne, ale mają zachęcać młodzież do udziału w zajęciach sportowych. W takim duchu uczennice z klasy V i VI uczestniczyły w lekcji gimnastyki. Mimo wysiłku, zabawy było co nie miara. A efekty zajęć i zangażowania dzieci można zobaczyć na zdjęciach.

wf dorotawf dorota1