Międzynarodowy Dzień Puzzli jest obchodzony na całym świecie w dniu 29 stycznia. Ta wyjątkowa i z pozoru prosta forma rozrywki została odkryta już w XVIII wieku, przez Johna Spilsbur'ego. Kartograf chciał uprościć edukację geografii swoim uczniom dzięki rozcięciu mapy świata wzdłuż granic państw i ponownym dopasowywaniu ich do siebie. Taka forma nauki została pozytywnie przyjęta w całej Anglii i ewoluowała przez lata na całym świecie, zdobywając uznanie najmłodszych oraz dorosłych. Układanie puzzli to wyjątkowa zabawa, która łączy w sobie walory edukacyjne: rozwija umiejętność logicznego myślenia, uczy wytrwałości w dążeniu do celu, koncentracji na zadaniu oraz współpracy w grupie. Tego dnia przedszkolaki miały okazję rozwijać szereg różnoronych umiejęności świetnie się przy tym bawiąc.

DzP3

DPi2