Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 2 w Opolu otrzymał dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu państwa w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”. Całkowita wartość zadania to 55 100,00 zł..

Dzięki pozyskanej dotacji oraz wcześniejszym wydatkom na potrzeby kuchni, dokonano zakupu najnowocześniejszego sprzętu, urządzeń oraz wyposażenia.

Nasza kuchnia szczyci się przygotowaniem zdrowej i pełnowartościowej żywności między innymi dzięki wyposażeniu w piec indukcyjny. Wyspecjalizowana kadra przygotowuje najwyższej jakości smaczne, zdrowe posiłki w oparciu o zróżnicowaną dietę oraz przy zachowaniu wszystkich standardów HACCP. Cieszymy się z apetytu dzieci, które zarówno      w przedszkolu jaki i w szkole każdego dnia  chętnie korzystają ze śniadań, obiadów oraz podwieczorków.

Kuchnia wspólnie z pracownikami świetlicy wydaje łącznie około 500 posiłków dziennie. Jednocześnie dzięki wsparciu z Urzędu Miasta w Opolu obiad dla ucznia kosztuje 8 zł.

„Posiłek w szkole i w domu” to program wspierający w latach 2019-2023 organy prowadzące publiczne szkoły podstawowe. Celem programu jest wzmocnienie opiekuńczej funkcji placówki poprzez tworzenie jak najlepszych warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów posiłków w trakcie pobytu w szkole.

Zachęcamy wszystkich uczniów do korzystania z naszej stołówki.

stolowka1aa

stolowka1