28 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej poszczególnych państw
i narodów oraz wspieranie nauki języków obcych.
Z tej okazji klasa 6a wraz z nauczycielami języków obcych zaprosiła społeczność uczniowską na krótki występ artystyczny pt: " Dlaczego warto uczyć się języków?". Co więcej w tym dniu uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i przebrali się za obywateli różnych europejskich państw. Najliczniej przebraną klasą okazała się kl. 3a, a w kategorii klas starszych kl. 7a – gratulujemy zwycięzcom ? Ponadto na przerwach można było zakupić przepyszne babeczki z flagami krajów Europy, które  przygotowali i sprzedawali uczniowie kl. 5b. W trakcie szkolnych obchodów EDJO można było sfotografować się w naszej szkolnej fotobudce oraz wziąć udział w quizie o Europie przygotowany przez uczniów kl. 8a!
Tegoroczne świętowanie obfitowało w wiele atrakcji. EDJO uważamy je za bardzo udany!

edj1

edj2