Społeczność naszej szkoły często włącza się w różne akcje charytatywne, okazując wsparcie dla potrzebujących i wielkie serca. Od jakiegoś czasu w naszej szkole trwała zbiórka darów na rzecz podopiecznych z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Zima to najtrudniejszy czas dla psów i kotów przebywających w schronisku. Samorząd Uczniowski w celu wsparcia zbiórki postanowił upiec gofry, a dochód z ich sprzedaży przeznaczyć na zakup potrzebnych artykułów dla bezdomnych zwierząt.

W czwartek 11 stycznia - zapach gofrów przyciągnął długie kolejki do szkolnej jadalni. Wysiłek nie poszedł na marne. Zebrane środki pozwoliły przedstawicielom SU zrobić zakupy dla potrzebujących czworonogów. W piątek przed feriami przedstawiciele SU z opiekunem dostarczyli wszystkie dary do Miejskiego Schroniska przy ul. Torowej.
Wizyta w schronisku, rozmowa z jego pracownikami i zobaczenie na własne oczy tak wielu boksów z ich potrzebującymi lokatorami poruszyła uczniów i uświadomiła jak ważna jest bezinteresowna pomoc. Z podziękowaniem „za gofry”, pełni refleksji wróciliśmy do szkoły.

Wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły składamy serdeczne podziękowania za każdą formę włączenia się w pomoc tym, którzy sami nie mogą o nią poprosić. Zachęcamy do niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom przez cały rok! Cieszymy się, że ich los nie jest obojętny uczniom naszej szkoły.

schronisko 2024