Lato Powrt Do Szkoy Klasa Drzwi Plakat

Nasze przedszkole brało aktywny udział w X Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”. W tej edycji wzięło udział aż 1268 placówek z całej Polski! Poprzez selektywną zbiórkę odpadów dzieci wraz z rodzicami przyczynili się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Przekazane baterie trafiły do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Biosystem S.A., gdzie zostaną poddane procesom recyklingu i odzysku. 
W X edycji Programu  nasze przedszkole zebrało 539 kg zużytych baterii i akumulatorów.
 
W kategorii "Małe przedszkole" zdobyliśmy II miejsce w konkursie!
Serdeczne dziękujemy Amelii i jej rodzicom za ogromne zaangażowanie się w zbiórkę baterii :)
 Amelia baterie

We wtorek, tj. 28.06.2022 r. funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Opolu odwiedzili naszych przedszkolaków. Funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom składniki umundurowania Służby Więziennej oraz opowiedzieli o działalności, jaką ona prowadzi. Przeprowadzili także pogadankę i zajęcia praktyczne przybliżające przedszkolakom elementy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się pies specjalny, który wraz ze swoim przewodnikiem zaprezentował swoje umiejętności. Ponadto funkcjonariusze opowiedzieli i pokazali dzieciom, jak chronić się przed ewentualnym atakiem psa. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowanych przez funkcjonariuszy zajęciach, zadając im liczne i nierzadko trudne pytania. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu, dzieci dowiedziały się nie tylko ciekawych rzeczy o Służbie Więziennej, ale także przyczyniliśmy się do zwiększenia ich bezpieczeństwa.

areszt1areszt2

areszt3areszt4areszt5

W dniu 14.06.2022 r. z okazji Dnia Dziecka "Krasnoludki" i "Pszczółki" odwiedziły "Stumilowy Lasek" w Żyrowej. Na miejscu dzieci aktywnie spędziły czas wśród bajkowych postaci oraz zwiedziły indiańską wioskę.

lasek3

lasek1lasek2

Jak każdy wie, wszystko co dobre szybko się kończy... Czas płynie nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy próg naszego przedszkola, we wtorek tj.14.06.2022 r. szykowały się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. Przygoda z przedszkolem naszych najstarszych przedszkolaków powoli dobiega końca. Przed nimi otworem stają mury szkoły. 14 czerwiec, był  wyjątkowym dniem dla całej naszej przedszkolnej społeczności, ponieważ wszystkie starszaki zebrały się, aby wierszem, tańcem i piosenką pożegnać swoje przedszkole. Poprzez swój program artystyczny dzieci podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za wspólnie spędzony czas, opiekę, przekazaną wiedzę oraz umiejętności.

Ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie starszaki - udanych wakacji i powodzenia w szkole, samych słonecznych dni, aby każdy kolejny dzień na waszej drodze stwarzał nowe okazje do osiągania sukcesu. Wam drodzy Rodzice, dziękujemy za wspaniałą  owocną współpracę, za angażowanie się w życie przedszkola i  grupy.
 
zakoczenie1zakoczenie2
zakoczenie3
zakoczenie4

To była już 11. edycja Mistrzostw Przedszkolaków w piłce nożnej, w których brało udział 12 przedszkoli z Opola. 09.06.2022 r. dzieci rywalizowały na dwóch boiskach, były podzielone na dwie grupy, po sześciu zawodników. Każda drużyna grała po jednym meczu, który trwał 7 minut. Mistrzostwa odbyły się w Toyota Parku. Nasze przedszkolaki zdobyły II miejsce!

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.
mistrzostwamistrzostwa1

3 czerwca 2022 r. dzieci z grupy "Biedronek" wzięły udział w festynie zorganizowanym na Wyspie Bolko podsumowującym udział w projekcie "Przedszkole dla wszystkich przyjazne 2". Podczas festynu dzieci miały okazję skorzystać z wielu atrakcji m.in.: pobawić się na dmuchanych zamkach czy postrzelać z łuku.

Pogoda dopisała, a dzieci świetnie się bawiły!

festynpp2festynpp3festynpp4

 

Dnia 02.06.2022 r. dzieci z grup III i IV uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych na Wyspie Bolko, zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Uczestnicy na zajęciach mogli zobaczyć, jak wyglądają gniazda poszczególnych ptaków oraz, jak wyglądają ich pióra. Dzięki tym zajęciom dzieci dowiedziały się, jak zaskakująca potrafi być przyroda. Wycieczka zakończyła się wspólnym piknikiem.

bolkodd1bolkodd2bolkodd3

 

Każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy jednakże jest taki dzień w roku – kiedy dzieci czują się szczególnie ważne a dorośli chcą im sprawić radość. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka. Przygotowano wiele atrakcji. Najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy na świeżym powietrzu. Wesołe tańce, gry sprawnościowe, rysowanie kredą, zabawy z chustami animacyjnymi powodowały prawdziwy zachwyt i radość dzieci. 

W imieniu pani Dyrektor i całego Grona Pedagogicznego wszystkim dzieciom życzymy jeszcze raz dużo radości i uśmiechu!
dd1dd2dd3
dd4dd5
dd6dd7

W środę 25 maja br. z okazji Dnia Mamy i Taty, zgodnie z tradycją naszego przedszkola odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem: "Mama, Tata i Ja".  Na powitanie przybyłych Gości, dzieci z grup przedszkolnych dokonały uroczystego otwarcia festynu, prezentując swoje zdolności artystyczne. Zaśpiewały oraz zatańczyły przy muzyce znanych utworów. Głównym założeniem imprezy było miłe, aktywne i pomysłowe spędzenie wolnego czasu całej społeczności przedszkolnej oraz integrowanie środowiska przedszkolnego i rodzinnego. Na festyn przybyły dzieci ze swoimi rodzinami. Byli rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie. Duże zainteresowanie i emocje wywołała loteria fantowa zorganizowana przez rodziców przedszkolaków, do której ustawiała się długa kolejka. Największą atrakcją dla dzieci były dmuchane zabawki. Powodzeniem cieszyło się stoisko z ciastami, gdzie można było posmakować pysznych wypieków przygotowanych przez mamy i babcie dzieci. Nie zabrakło również stoiska z watą cukrową, popcornem oraz kiełbaskami z grilla, które serwowali tatusiowie naszych przedszkolaków.

Podziękowania za pomoc w organizacji Festynu Rodzinnego

Składamy serdeczne podziękowania:

Radzie Rodziców i Rodzicom.
Radzie Dzielnicy 7 w Opolu.
Właścicielowi sklepu „Smakosz” w Groszowicach.
Dyrekcji Auchan.
I wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania Festynu Rodzinnego w Przedszkolu Publicznym nr 16 w Opolu.

Dziękujemy rodzicom wszystkich grup przedszkolnych dziękujemy za zaangażowanie i pomoc. Dzięki Państwa wsparciu i ofiarności całe rodziny mogły wesoło, aktywnie i miło spędzić popołudnie.
Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom za ofiarowane fanty i pomoc. Wasza hojność, życzliwość i bezinteresowność pomogła nam w zrealizowaniu dziecięcych marzeń. Doceniamy waszą obecność, chęć współpracy i wspólną zabawę.
Dziękujemy naszym Gościom za przybycie i wspaniałą zabawę.

Dyrekcja i pracownicy Przedszkola Publicznego nr 16 w Opolu.

festyn1festyn2festyn3festyn4festyn5