11 listopada to wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. Ta symboliczna data przypomina nam o tym, że dzięki bohaterskiej walce i niezłomnej postawie naszych przodków możemy żyć w wolnym kraju oraz posługiwać się ojczystym językiem. Chcąc uczcić pamięć tamtych chwil corocznie najstarsza grupa przedszkolna przygotowuje przedstawienie upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy "Żabki". Niewątpliwie była to to pouczająca lekcja historii.

11IX11IX211IX411IX3

Jedną z misji przedszkola jest podejmowanie działań podnoszących świadomość młodego człowieka na sytuacje zagrażające jego życiu i zdrowiu oraz unikania zagrożeń. Mając to na uwadze nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego utrwalały swoją wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w przedszkolu i poza nim.

MDKMDK2MDK3

Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość dla dzieci, które rozpoczęły swoją przedszkolną przygodę w bieżącym roku szkolnym. Od samego rana trwały przygotowania by móc powitać artystów oraz przybyłych gości w otoczeniu pięknej scenografii. Podczas części artystycznej dzieci prezentowały swoje umiejętności udowadniając jak dużo zdążyły się juz nauczyć. Po udanych występach naszych najmłodszych nadszedł kulminacyjny moment, w którym Pani Dyrektor, w obecności rodziców, dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Po zakończeniu uroczystości na młodych artystów i ich rodziców czekał słodki poczęstunek.

pasowanie 2pasowanie 3pasowanie

Tegoroczą edycję Święta Pieczonego Ziemniaka spędziliśmy w gospodarstwie agroturystycznym "Giprol", w Staniszczach Małych. Podczas zajęć dzieci miały okazję zgłębić tajniki powstawania pieczywa oraz rozwijać swoją kreatywność podczas zajęć manualnych dekorując kolbę kukurydzy. Niewątpliwie ekscytujące dla naszych przedszkolaków było eksplorowanie labiryntu z kukurydzy zwieńczone wykopywaniem ziemniaków oraz podjęcie próby wydojenia sztucznej krowy. Nasi podopieczni podczas poszczególnych zadań wykazali się niezwykłą wiedzą oraz ekspresją. Przepiękna pogoda w połączeniu z niezwykłym otoczeniem natury sprzyjała swobodnym zabawom na placu zabaw.

PZ1PZ2PZ3PZ4PZ5PZ6

W czwartek 19 października nasza szkoła wraz z przedszkolem wzięła udział w  IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". W akcji wzięły udział wszystkie klasy i grupy przedszkolne, a nawet pracownicy administracji. Najmłodszym – przedszkolakom i pierwszoklasistom czytali starsi uczniowie. Książki czytaliśmy w bibliotece, na korytarzach i w klasach. Staliśmy się częścią czytelniczego święta, którego zasięgi są z każdym rokiem większe.

Patronat Honorowy nad akcją objęła Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Patronat medialny nad akcją objęła Fundacja Powszechnego Czytania, Polska Sekcja IBBY, Stowarzyszenie EBIB- Elektroniczna Biblioteka, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Biblioteki Szkolne Online, Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival, LEGIMI. 

przedszkole czytanie

 

W miniony piątek obchodziliśmy Dzień Chłopaka, dlatego z tej okazji dziewczynki wręczały swoim kolegom upominki i złożyły im serdeczne życzenia. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy dzięki temu każdy chłopiec mógł w tym dniu poczuć się wyjątkowo.

DCH2DCH3DCH4

DCH1

Tegoroczne obchody Dnia Przedszkolaka odbyły się w iście sportowym klimacie. Wspierając rozwój fizyczny dzieci oraz pielegnując w nich zdrowe nawyki przedszkolaki spędziły tej wyjątkowy dzień  bardzo aktywnie, korzystając przy tym z uroków słonecznej pogody i świeżego powietrza. Dzieci wykazały się zwinnością oraz zręcznością pokonując przygotowane tory przeszkód oraz rozwijały się tanecznie podczas zabaw ruchowych. Zwieńczeniem tego dnia było wręczenie medali oraz drobnych upominków.

DP4

DP1DP2DP3

Dzisiaj dzieci z grupy II, III i IV uczesticzyły w spektaklu, pt. "Uciekające ciepło", w teatrze "Ekostudio". Tematem przewodnim przedstawienia było zagadnienie dotyczące uciekającego ciepła. Dzięki zabawnej historii o perypetiach dwóch sąsiadów i ich czworonożnych przyjaciół przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób ograniczyć zużycie ciepła. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, zwłaszcza, że dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze.

ES2

ES1

Co roku 15 września na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, jest to doskonały czas, który sprzyja budowaniu pewności siebie, odkrywaniu talentów i pobudzaniu wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas zajęć przedszkolaki poznały genezę tego święta oraz dowiedziały się jak zwyczajna kropka zmieniła świat bohaterki opowiadania Petera H. Reynoldsa, pt. "The Dot" - Vashtii. Ta historia uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma w sobie ukryty talent. Tego dnia kropki grały pierwoplanową rolę, a podczas różnorodnych zabaw próbowaliśmy je dostrzec w otaczającym nas świecie.

DK1DK2DK3DK4

 

Zapraszamy serdecznie dzieci, które od 1 września 2023 r. rozpoczną swoją przedszkolną przygodę na Dzień Adaptacyjny, który odbędzie się w środę 30 sierpnia o godz. 16.00.

OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA

OD 01.09.2023 R.

  • Dzieci 3- i 4-letnie (ur. w 2019 r. lub w 2020 r.) w ciągu dnia mają odpoczynek na leżaczkach, dlatego prosimy o przyniesienie poduszek i kocyków dla dzieci.
  • Prosimy o przyniesienie dla wszystkich dzieci kapci do przedszkola oraz zapasowych ubranek do szafki w szatni. Każde dziecko przynosi również paczkę mokrych chusteczek oraz duże opakowanie wyciąganych z kartonika chusteczek higienicznych.