zakonczenie0

zakonczenie1

zakonczenie2

zakonczenie3

 

zakonczenie4

zakonczenie5

 

zakonczenie6

zakonczenie7

zakonczenie8

15 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się Konkurs „Mam Talent dedykowany uczniom klas I - VIII. Przedsięwzięcie to miało na celu promowanie i rozwijanie talentów oraz pasji. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, plastyczne, recytatorskie i inne przed społecznością szkolną. Publiczność reagowała bardzo żywiołowo. Dopingowali i wspierali ze wszystkich sił młodych artystów, doceniając tym ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę.
Wszyscy występujący stworzyli radosną atmosferę. Każdy dostał drobny upominek. Zwycięzcy oraz wyróżnieni artyści otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ młodzi wykonawcy zachwycili ich wspaniałymi występami. Niestety pomimo sympatii do wszystkich uczestników jury musiało wybrać zwycięzców. Ostatecznie, ogłoszono werdykt:

I miejsce (ex aequo) zajęły:

- Zuzanna Zawadzka i Urszula Kapusta z kl.2b,

- Magdalena Wieloch z kl.4 a,

II miejsce zajęła Hanna Markiewicz z klasy 4b,

III miejsce zdobyła Dominika Woroniecka z klasy 1b.

mam talent1

mam talent2

mam talent3mamtalent4

W ostatnich 2 tygodniach odbywały się w naszym mieście Mistrzostwa Miasta Opola w popularnych konkrecjach zwanych potocznie „Kosz” i „Siatka”. I jak przystało na nasze szkolne tradycje – po raz kolejny wróciliśmy z medalami. Kilku tygodniowe wspólne przygotowania podczas lekcji oraz zajęć SKS przyniosły efekty.

W mistrzostwach piłki koszykowej 5x5 nasze zawodniczki zajęły II miejsce, natomiast w odmianie 3x3 brązowy medal.

Skład PSP16 był następujący: Adamska Emilia, Fila Natalia, Gołdys Amelia, Grzebska Nikola, Jeziorowska Daria, Kańtoch Dominika, Zalwert Hanna.

sport1

sport7

W finałach rozgrywek piłki siatkowej - po przegranej, ale ogromnie zaciętej walce z zawodniczkami z PSP11, po wygranej z PSP8 oraz PSP5 nasze uczennice zajęły II miejsce.

Skład „Sreberek” PSP16: kapitan Kańtoch Dominika, Adamska Emilia, Dalecka Izabela, Fila Natalia, Gołdys Amelia, Grzebska Nikola, Jeziorowska Daria, Niestrój Jowita, Markiewicz Hanna oraz Szostak Lena. Ogromne gratulacje dla naszych dziewczyn.

sport8

sport9

8 czerwca klasa 5b i 7c wybrały się wraz z opiekunami, pociągiem do Brzegu, aby zwiedzić Zamek Piastów Ślaskich. Zamek w Brzegu na Opolszczyźnie, to efektowny, wspaniały zamek książęcy o renesansowym kształcie. Zwany jest Śląskim Wawelem, gdyż zrekonstruowane krużganki przywodzą na myśl te z Krakowa. Brzeski zamek to przepiękny, bardzo cenny zabytek, jedyny tego typu na całej Opolszczyźnie. Z zewnątrz największe wrażenie robi bogato zdobiona fasada budynku bramnego, z kamiennymi figurami Piastów rzeczywistej wielkości, będąca najznakomitszym zabytkiem renesansu w Europie Środkowej.

9 czerwca klasa 5a udała się pociągiem, do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Mieszcząca się na terenie parku Miejska Palmiarnia, powstała w 1924 roku. Od tego czasu wiele zmieniło się w tym miejscu i obecnie całość ma bardzo nowoczesny wygląd, który już z zewnątrz wywiera ogromne wrażenie na turystach. Cała Palmiarnia obejmuje aż 2000 m2 i podzielona została na pięć pawilonów tematycznych. Pierwszy pawilon obejmuje rośliny użytkowe, drugi zaś rośliny egzotyczne. Trzeci pawilon nazywany jest historycznym, a w czwartym znajduje się cała masa różnorodnych sukulentów! W tych czterech pawilonach poza zdumiewającą roślinnością zobaczyliśmy również kanarki i papugi , terraria z przeróżnymi gadami, oraz akwaria z rybami z różnych stron świata.

brzeg1

 

gliwice2gliwice1

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2a Alan Żerek zajął II miejsce w Konkursie na recytację wiersza Marii Konopnickiej „Co ja wyczytam w książeczce”. Organizatorem tego konkursu było Archiwum Państwowe w Opolu wraz z Urzędem Miasta Opola oraz Instytutem Nauk o Literaturze Uniwersytetu Opolskiego.  Zorganizowano go dla uczczenia 180-tej rocznicy urodzin poetki, autorki m.in. takich książek dla dzieci, jak: „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, „Na jagody”, „Co słonko widziało”. W czwartek 9 czerwca Alan odebrał dyplom i nagrodę. Gratulujemy!

sukces recytatorski

W dniach 8-12 maja uczniowie klas VII-VIII pojechali na wycieczkę do Międzygórza w celu zrealizowania programu o nazwie Euroweek.  Jest to międzynarodowy program, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych, poprzez stosowanie różnorodnych technik, co  przygotowuje  uczestników do integracji i zrozumienia obecnego świata. Językiem do komunikacji jest głównie język angielski. Uczestnicy programu  brali udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z różnych krajów. Młodzież podczas Euroweeku nauczyła się: współpracy, pracy w grupach, kierowania zespołem oraz wielu innych ważnych umiejętności.

euroweek1

euroweek2

euroweek3

euroweek4

euroweek5

euroweek6

Dnia 1 czerwca uczniowie klas I-III uczęszczający na świetlice świętowali Dzień Dziecka zdrowo, czyli na sportowo. Dzieci zmagały się z różnymi konkurencjami sportowymi. Brały udział w  grach i zabawach ruchowych oraz wzięły udział w quizie wiedzy o znanych sportowcach.  W tym dniu wszyscy byli zwycięzcami, a dla najbardziej zaangażowanych czekały dodatkowe nagrody.

dzien dziecka

W dniu 23 maja uczniowie klas VII c oraz V b pojechali do Wrocławia. Celem wyjazdu było zwiedzenie katedry Wrocławskiej a przede wszystkim zobaczenie Panoramy Racławickiej. Uczestnicy wyjazdu wysłuchali całą historię powstania obrazu oraz jego opis. Cała wycieczka została zakończona spacerem po Rynku.

panorama

29 Maja 2022r. w naszej szkole odbył się festyn rodzinny, na którym czekało na wszystkich mnóstwo atrakcji min.: występy dzieci, rozgrywki sportowe dla dzieci, pokaz udzielania pierwszej pomocy, przejażdżki konne, dmuchane zjeżdżalnie, animacje balonowe i wiele, wiele innych. Festyn był okazją do spędzenia wolnego czasu z bliskimi oraz  zachęcenia wszystkich do aktywnego spędzania razem czasu na świeżym powietrzu. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie np.: sport, taniec, skoki na dmuchanych trampolinach, śpiew. Każda forma ruchu była tu mile widziana.

festyn1festyn2

festyn3festyn4

festyn6festyn7

festyn5

 

 

polkolonie2022