DYREKTOR ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 2 W OPOLU OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE:

SPECJALISTA DS. KSIĘGOWOŚCI

 w wymiarze czasu pracy: 1 etat – 40 godzin tygodniowo

Wiecej informacji:

Ikona PDF 50

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY DLA KANDYDATA  UBIEGAJĄCEGO SIĘ O ZATRUDNIENIE

Ikona PDF 50

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych

Ikona PDF 50

W słoneczny poniedziałek 28 kwietnia 2025r. klasa IIa wybrała się na wycieczkę, której celem było zwiedzenie Zamku Górnego. Najpierw uczniowie otrzymali dużą dawkę wiedzy historycznej o średniowiecznym Opolu, a potem mieli możliwość przymierzyć elementy strojów z epoki oraz zbroi rycerskiej. Na zakończenie każdy wykonał ozdobną przypinkę wg własnego projektu i zabrał ją ze sobą na pamiątkę.

zamek1

zamek3zamek4

zamek2

16 kwietnia 2025 roku uczniowie klasy 6a z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Opolu wzięli udział w Opolskim Śniadaniu Wielkanocnym. W ramach wydarzenia uczniowie przygotowali i obsługiwali stoisko, które reprezentowało naszą szkołę.
Opolskie Śniadanie Wielkanocne to coroczna impreza organizowana przez Urząd Miasta Opola, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Wydarzenie ma na celu integrację społeczności lokalnej oraz wspólne świętowanie Wielkanocy. Na naszym stoisku można było skosztować tradycyjnych wielkanocnych potraw, takich jak sałatki warzywne oraz różnorodne ciasta. Wszystkie potrawy były przygotowane z wielką starannością i zaangażowaniem, co spotkało się z uznaniem innych uczestników wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzinom za ich zaangażowanie i ciężką pracę w przygotowaniu poczęstunku. Samym uczestniczką z klasy 6a za godne reprezentowanie naszej szkoły na tym ważnym wydarzeniu. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć!

sniadanie rynek

Dnia 24.04.2025 r. członkowie Koła Historyków w naszej szkole zorganizowali warsztaty specjalne poświęcone historii powstania w warszawskim getcie z powodu rocznicy tego wydarzenia (19.04.1943 r.). Członkowie Koła prezentowali przed zgromadzonymi zdobyte przez siebie fakty i informacje o przyczynach, przebiegu i skutkach powstania. A później tworzyli przeróżne prace plastyczne poświęcone temu wydarzeniu w celu jego upamiętnienia. Wszystko to odbywało się w atmosferze szczerego szacunku dla wydarzeń, które miały miejsce w tamtej epoce.

warsztaty1warsztaty4

warsztaty2

warsztaty3

W dniach 23-25.04.2025r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w wycieczce szkoleniowej w Niwkach. Uczniowie powtarzali materiał do egzaminu ósmoklasisty, a po intensywnej pracy był czas na odpoczynek na łonie przyrody. Słoneczna pogoda sprzyjała leśnym spacerom i wspólnym zabawom na świeżym powietrzu. Wieczorem przy ognisku i przy dźwiękach ukulele wspominali wspólnie spędzone lata w szkole. Teraz trzymamy kciuki za dobre wyniki na egzaminie.

niwki1

niwki2

niwki3

23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich starsi uczniowie polecali książki najmłodszym. Uczniowie z klasy 6b wybrali z naszej biblioteki te książki, które na początku szkolnej przygody były ich ulubionymi lub z biegiem czasu okazały się dla nich szczególnie istotne. Następnie do każdej z nich napisali dedykację, którą umieścili w środku
i wybrali się do pierwszoklasistów. W klasach starsi uczniowie opowiedzieli o każdej z polecanych książek, a następnie personalnie przekazali je młodszym czytelnikom.

Obie strony – zarówno starsi uczniowie jak i młodsi wykazali się  zaangażowaniem. Akcja czytelnicza była równocześnie trzecim działaniem w ramach tegorocznej edycji programu: „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”.

Beżowy Jasny Kwiatowy Pozytywny Kolaż Zdjęć - 2

Beżowy Jasny Kwiatowy Pozytywny Kolaż Zdjęć - 1

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w  spotkaniu z Teatrzykiem Kamishibai – papierowym teatrem z dalekiej Japonii.
Głównym punktem zajęć była prezentacja opowieści „Dwa ptaszki” autorstwa Juliana Brudzewskiego z ilustracjami Piotra Zatorskiego. Ta piękna przypowieść o sile współpracy
i wspólnego działania ukazuje, jak ważne jest wzajemne wsparcie.
Po przedstawieniu uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie na temat przesłania bajki, dzieląc się swoimi przemyśleniami i uczuciami. Następnie wzięli udział w zabawach ruchowych jak np. „Skrzydła współpracy”, które pozwoliły im doświadczyć, jak ważna jest synchronizacja i zrozumienie w działaniu zespołowym.​
Na koniec każdy z uczniów otrzymał magiczną kolorowankę, którą należało tak dokończyć, aby powstał jeden z głównych bohaterów opowieści – mysikrólik lub grubodziób. Za pomocą aplikacji - gotowe prace dzieci „ożyły” i dzieci mogły z bliska przypatrywać się gatunkom ptaków.
Zajęcia nie tylko wzbogaciły wiedzę dzieci o teatrze i literaturze, ale także rozwijały ich empatię, umiejętność współpracy oraz świadomość ekologiczną. Dzieci poprzez zabawę mogły przekonać się jak ważne są wartości takie jak solidarność, pomoc i wspólne dążenie do celu.​
 
Beżowy Jasny Kwiatowy Pozytywny Kolaż Zdjęć - 1
 Podczas przerw uczniowie samorządu szkolnego zorganizowali warsztaty drapania pisanek na kartkach typu wydrapywanki. Dzięki zaangażowaniu uczestników powstała piękna, kolorowa gazetka wielkanocna, która zdobi szkolny korytarz.
 Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział, i zachęcamy do podziwiania efektów naszej wspólnej pracy!
Kopia – GRACZ ......................... - 1
 
Kopia – GRACZ ......................... - 2

1 kwietnia, równo o godzinie 13.00, w obecności wielu znamienitych gości m. in.: P. Arkadiusza Wiśniewskiego - Prezydenta Miasta Opola, P. Macieja Wujca - Wiceprezydenta Miasta Opola, P. Łukasza Sowady - Wiceprezydenta Miasta Opola, P. Małgorzaty Stelnickiej - Wiceprezydentki Miasta Opola, P. Renaty Ćwiczeń-Szymańskiej - Skarbnika Miasta Opola, P. Aleksandra Iszczuka - Naczelnika Wydziału Oświaty, P. Beaty Kowal - Zastępczyni Naczelnika Wydziału Oświaty, P. Zofii Zawiei - Inspektorki Urzędu Miasta Opola, P. Agaty Konopnickiej - Podinspektorki Urzędu Miasta Opola, P. Marka Gottwalda - Głównego Specjalisty Wydziału Inwestycji, P. Aleksandra Cyganiuka - Naczelnika Wydziału Inwestycji, P. Leszka Białego - Prezesa Firmy Galicja Sport, P. Sebastiana Brygidera - Wiceprezesa Firmy Galicja Sport, P. Romana Brzuchowskiego - Głównego Specjalisty Wydziału Inwestycji, p. Anny Tarki - Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty w Opolu, P. Barbary Kamińskiej - Przewodniczącej Rady Miasta P. Anny Łęgowik - Radnej Miasta Opola, P. Adama Leszczyńskiego - Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta Opola, P. dr Dariusza Nawareckiego - pracownika naukowego Politechniki Opolskiej oraz Radnego Miasta Opola, P. Bartłomieja Bonka - sztangisty, dwukrotnego olimpijczyka, srebrnego medalisty Olimpiady w Londynie, Mistrza Europy, Brązowego Medalisty Mistrzostw Świata, dyrektorów opolskich szkół, rodziców, nauczycieli oraz uczniów szkoły i przedszkolaków odbyło się otwarcie naszej nowej hali sportowej. Podczas uroczystego otwarcia oprócz przemówień i gratulacji uczniowie ZSP nr 2 zaprezentowali spektakl pt. „Duch igrzysk. Opowieść olimpijska” w konwencji teatru cieni w reżyserii p. Joanny Halupczok oraz p. Beaty Tabisz-Przybyły, po którym wszyscy przenieśliśmy się w czasy współczesne dzięki barwnej paradzie „sportowców” naszych przedszkolaków oraz uczniów. Muzykę na żywo podczas wystąpienia uczniów wykonywała na harfie P. Agata Wachowska z Niepublicznej Szkoły Muzycznej „Preludium”. Po krótkim programie artystycznym Prezydent naszego miasta - P. Arkadiusz Wiśniewski, Naczelnik Wydziału Oświaty - P. Aleksander Iszczuk oraz Bartłomiej Bonk mieli okazję wziąć udział w jednej ze starożytnych dyscyplin siłowych - przeciąganiu liny. Ich przeciwnikami była silna reprezentacja z naszej szkoły na czele z Dyrektorką - p. Edytą Miler. Na koniec tego niesamowitego dnia Prezydent Miasta Opola - P. Arkadiusz Wiśniewski oraz Prezes Firmy Galicja Sport - p. Leszek Biały otrzymali statuetki Oscarów w podziękowaniu za inwestycję i realizację naszej hali sportowej. Oprawę artystyczną całości, nad którą czuwała P. Karolina Pawełczak, tworzyły piękne rzeźby wykonane przez Artystyczną Odlewnię Metali ART ODLEW z Opola, która również ufundowała statuetki Oscarów. Bardzo dziękujemy gościom za tak liczne przybycie i celebrowanie tego święta razem z nami! To było otwarcie w iście olimpijskim stylu, jak napisał po gali Prezydent Miasta Opola - P. Arkadiusz Wiśniewski.

hala1

hala2

hala3

hala4

 

Wszystkim, którzy nie mogli być tego dnia z nami, prezentujemy film z otwarcia hali sportowej:

autyzm

Autyzm  należy do zaburzeń neuro-rozwojowych. Charakteryzuje się trudnościami w komunikacji i interakcjach społecznych. Obejmuje też ograniczone i powtarzające się wzorce zachowań. Mogą im towarzyszyć zaburzenia rozwoju intelektualnego, mowy i integracji sensorycznej.

Jak zrozumieć autyzm?

Co może nam powiedzieć osoba z zaburzeniami ze spektrum autyzmu?

  • nie lubię zmian,
  • jestem wrażliwy na bodźce (hałasy, zapachy, dotyk)
  • lubię ruch,
  • śmieję się nieadekwatnie do sytuacji,
  • mam napady złości (sam nie wiem z jakiego powodu),
  • jestem wrażliwy na ból,
  • lubię dziwne zabawy,
  • czasem powtarzam zdania, słowa,
  • nie lubię się przytulać,
  • lubię bawić się różnymi przedmiotami, kręcić nim,
  • jestem wybiórczy pokarmowo.

Jeśli chcesz zrozumieć jak postrzegam i czuję świat wokół mnie - obejrzyj film: