zebranie 2023 09

mdk informuje

4 września 2023 r. uczniowie po wakacyjnej przerwie powrócili w mury naszej szkoły. Tuż po godzinie 9 na szkolnym boisku, pani Dyrektor Edyta Miler przywitała wszystkich uczniów z klas od drugiej do ósmej. Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego wszyscy udali się wraz z wychowawcami do swoich klas.  Natomiast o godz. 11.00 na sali gimnastycznej zebrali się uczniowe z klas pierwszych wraz ze swoimi rodzicami. Był to dla nich wzruszający moment, bo oprócz rozpoczęcia nauki w naszej szkole po raz pierwszy, wzięli udział w Ślubowaniu i  Pasowaniu na Ucznia. Ten dzień na długo zapadni w ich pamięci.

 

rozpoczecie roku2023

Szkolny zestaw podręczników
 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 16 im. Zofii Nałkowskiej
w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Opolu
 na rok szkolny 2023/2024

Ikona PDF 50

Rodzice uczniów klas I- III kupują zgodnie z wykazem tylko podręczniki do nauki religii oraz języka mniejszości narodowej - języka niemieckiego.

W klasach IV,V,VI uczniowie kupują zgodnie z wykazem tylko podręczniki i ćwiczenia do języka mniejszości narodowej - języka niemieckiego.
 
W klasach IV-VIII uczniowie nie kupują podręcznika do religii.
 

Pozostałe podręczniki dotowane są przez Ministerstwo Edukacji i Nauki
- uczniowie ich nie kupują.

20 czerwca 2023 w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu odbyła się uroczysta 26 GALA OPOLSKICH ORŁÓW, na której miało miejsce wręczenie honorowych wyróżnień Prezydenta Miasta Opola najzdolniejszym i najbardziej utalentowanym uczniom opolskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczeń klasy VIII c  – SZYMON MARKIEWICZ uhonorowany został tytułem OPOLSKIEGO ORŁA i znalazł się w gronie wyróżnionych uczniów.

Gratulujemy naszemu ORŁOWI i życzymy wysokich lotów!

orzel2023

orzel12023

konie roku 2023

wyprawka dla ucznia

14 maja 2023 r. uczniowie obu klas trzecich uczestniczyli w spotkaniu z panem pszczelarzem. Gość dzielił się rzeczową wiedzą o pszczołach i  z wielką pasją opowiadał o wyglądzie, zwyczajach i ciekawostkach z życia tych pożytecznych owadów. Dzieci miały  okazję zobaczyć żywe okazy za szklaną ramką, poznać elementy wyposażenia ula oraz różne akcesoria, przymierzyć kapelusz pszczelarski, obsługiwać podkurzacz oraz spróbować słodkiego miodu. To była lekcja, której się nie zapomina!

pszczoly1

pszczoly2