„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

14 lutego 2022 roku był dla naszych przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. W dniu św. Walentego panował wyjątkowy nastrój. Dzieci poznały tradycje walentynkowe, dowiedziały się, jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii w stosunku do innych ludzi. Wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonywały laurki i prace plastyczne. Prawiły sobie komplementy i mówiły miłe słowa. Wypowiadały swoje zdania, co według nich znaczy kochać kogoś i jak można to pokazać drugiej osobie.
Dzieci z tego dnia wyniosły bardzo duży przekaz, mianowicie to, iż kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień, to że nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości i nie muszą to być wcale rzeczy materialne.

walentynki1walentynki2walentynki2