Nasze przedszkole otrzymało Wojewódzki Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie. Przyznanie Certyfikatu, a więc włączenie naszego przedszkola do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie zostało poprzedzone 3-letnim okresem intensywnej działalności całej społeczności przedszkolenej na rzecz promocji zdrowia.

Jak wynika z definicji, przedszkole promujące zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają:

• zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności przedszkola (dzieci, pracowników i rodziców dzieci),
  • podejmowaniu przez członków społeczności przedszkola aktualnie i w przyszłości działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowia.

certyfikatPPP