W czwartek 19 października nasza szkoła wraz z przedszkolem wzięła udział w  IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". W akcji wzięły udział wszystkie klasy i grupy przedszkolne, a nawet pracownicy administracji. Najmłodszym – przedszkolakom i pierwszoklasistom czytali starsi uczniowie. Książki czytaliśmy w bibliotece, na korytarzach i w klasach. Staliśmy się częścią czytelniczego święta, którego zasięgi są z każdym rokiem większe.

Patronat Honorowy nad akcją objęła Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Patronat medialny nad akcją objęła Fundacja Powszechnego Czytania, Polska Sekcja IBBY, Stowarzyszenie EBIB- Elektroniczna Biblioteka, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Biblioteki Szkolne Online, Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival, LEGIMI.

przedszkole czytanie