W tym roku szkolnym uczniowie klasy IIIa biorą udział w klasowym konkursie: „Kto owoce i warzywa zjada, ten olimpijskie zdrowie posiada”. Dzieci podczas przerwy na drugie śniadanie spożywają zdrowe przekąski w postaci samodzielnie wybranych swoich ulubionych świeżych owoców i warzyw. Konkurs ma na celu zmianę nawyków żywieniowych, zachęca dzieci oraz ich rodziców do zdrowego odżywiania. Śniadanie to bardzo ważny posiłek w diecie ucznia, wpływający na jego aktywność umysłową i fizyczną przez resztę dnia. Im częściej dziecko widzi owoce i warzywa, tym większa szansa na to, że nauczy się je jeść regularnie i ze smakiem. Po każdym poszczególnym miesiącu zostaje wyłoniony z grona uczniów zwycięzca, czyli osoba, która zjada najwięcej owoców i warzyw w klasie. W ten sposób dostarczamy naszemu organizmowi więcej witamin, a jednocześnie niewiele kalorii.

drugie sniadanie