Biblioteka szkolna czynna:

czwartek:7.45 - 13.45
Piątek: 7.45 - 13.45

Regulamin biblioteki

Podobno w naszej szkole niektórzy zostali przyłapani na...czytaniu! Zostało to udokumentowane, ujawnione i nagrodzone! Uważajcie - możecie być następni!;)
Działanie w ramach innowacji: "tuCZYtam. Tam i tu."

przylapaninaczytaniu

„Pasowanie na czytelnika”, to już nasza tradycja. W tym roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w urodzinach Kopciuszka. Znaleźli się w samym środku bajkowej atmosfery i sami aktywnie ją tworzyli. Na urodzinach pojawili się znani i lubiani goście - bohaterowie baśni braci Grimm.
Po inscenizacji wykonanej przez uczniów z klasy 6a, zapoznani z „prośbami książek”, uczniowie klas pierwszych w towarzystwie wychowawców - złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników biblioteki przez panią wicedyrektor.
Nasi nowi czytelnicy otrzymali wyjątkowe prezenty – książki Justyny Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza”, wydane przez Instytut Książki w ramach tegorocznej kampanii: „Mała książka – wielki człowiek”. Do wyprawki dołączono również specjalną broszurę informacyjną oraz list kierowany do rodziców – pierwszych, najważniejszych przewodników dziecka po świecie literackich opowieści.

Wszystkim pierwszakom serdecznie gratulujemy i życzymy nieustannej ciekawości i pasji do czytania.

Przypominamy, że do biblioteki zapraszamy nie tylko po książki;-) Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zwłaszcza w ramach realizowanego w tym roku szkolnym programu: „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”.

Zatem do zobaczenia w bibliotece!

pasowanie biblioteka1

W naszej bibliotece powstała książkowa ekspozycja, która nawiązuje do ekranu startowego popularnej platformy streamingowej z filmami i serialami –czyli Netflixa.  Widnieją na niej chętnie czytane przez Was książki. Niektóre są tak popularne, że trzeba zapisać się do kolejki.
Zapraszamy do rekomendacji i polecania, a potem obserwowanie zmian na tablicy. To Wy decydujecie co się na niej pojawi.Działanie w ramach rocznego programu: „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”, którego pomysłodawcą jest czasopismo: „Biblioteka w szkole”.

bookflix

Pamiętacie Misia Czytusia? Właście wrócił na chwilę do biblioteki. To był pięknie spędzony czas z czytelnikami z klasy 2b. Uczniowie poznali Misia Czytusia i chyba go polubili! Chętnie mu czytali oraz zapisywali przeczytane historie. Spójrzcie sami na kilka z nich.<3
Czytuś bardzo dziękuję i przypomina, że niedługo jego święto – 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przy okazji przypominamy, że książki o misiach można znaleźćw naszej bibliotece. Czytuś chętnie Wam je  zaprezentuje, a potem może nawet powędruje do Waszego domu.;)

mis czytus

Klasy drugie i trzecie w ostatnim czasie odwiedziły „Pokój Bajek” – naszą ulubioną wypożyczalnię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Tym razem – zajęcia dotyczyły praw dzieci, w związkuz Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka obchodzonym w listopadzie.  Jak zwykle było mądrze, twórczo i inspirująco. Tylko zajęcia w „Pokoju Bajek” mają jedną stałą wadę- zbyt szybko mijają.

pokoj bajek

W Oddziale Dziecięco- Młodzieżowym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu można nie tylko wypożyczać, czytać ale i tworzyć. Czym są ziny? Sprawdźcie sami, bo warto. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo ich tematyka skupia się wokół spraw istotnych dla uczestników. Klasa otrzymała zaproszenie na warsztaty w nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca w szkolnym konkursie na „Bajkową Dynię” zorganizowanego w ramach Dnia Postaci z Bajek i Dnia Dyni.

ziny

Rozpocznij Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych wyzwaniem czytelniczym.
Po więcej informacji - przyjdź do biblioteki:)

pozeraczefb

mis czytus

4stronymarzen

ksiazka ferie

„Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce,

A duszy, jak ptakowi, świetne przypniesz skrzydła.”

Kornel Makuszyński

pasowanie na czytelnika1

Mem czytelniczy konkurs IV VIII

Mol książkowy konkurs I III

Spotkanie autorskie z Zuzanną Nierenberg

spotkanie z autorka

przerwa na czytanie

Październik to miesiąc bibliotek szkolnych, dlatego nasza szkoła już 7 października znów przyłączy się do udziału bicia rekordu w czytaniu na przerwie.
Może uda się pobić ubiegłoroczny rekord?
Włącz się w czytanie na przerwie!:)

przerwa na czytanie

czytam z sercem

Do wydarzenia zostało zaproszonych 16 wojewódzkich miast Polski, w tym Opole. Na pierwszych zarejestrowanych uczestników czekają książki! Wszystkie informacje włącznie z podlinkowanym miejscem zbiórki (blisko naszej szkoły) w linku poniżej:

Ikona PDF