Jeśli ktoś zastanawiał się dlaczego w ostatnią, październikową środę w naszej szkole nadal paliło się światło, mimo późnych godzin wieczornych, to tu znajdziecie odpowiedź.
W ramach nagrody zaprosiliśmy uczniów z klasy 5a – najlepszych czytelników poprzedniego roku szkolnego na: „Wieczór w bibliotece”.

Działania przebiegały dwutorowo.

Biblioteka zamieniła się w „Escape Room”, który został zamknięty od środka, a szereg zadań prowadził do zdobycia klucza i wydostania się.  Główną zasadą była dobra zabawa i bliższe poznanie książek, a dokładnie lektur szkolnych. Liczyło się logiczne myślenie, spryt, wiedza, spostrzegawczość i WSPÓŁPRACA. Tymi wszystkimi cechami wykazali się nasi uczestnicy.
W trakcie druga grupa wraz z naszą polonistką Panią Beatą Tabisz-Przybyłą tworzyła niezwykły świat poprzez teatr cieni. Na podstawie tekstów powstawały szablony postaci. Wyobraźnia uczniów zaprowadziła nas w odległe krainy. Przy okazji było sporo śmiechu i ujawniły się prawdziwe talenty aktorskie i dubbingowe. Gra świateł i cieni to przepis na świetną zabawę o wielu wartościach edukacyjnych i społecznych. 

Po zamianie zadaniami  pojawiła się niespodzianka – pizza, którą uczestnicy naszego wieczoru  mogli zjeść w pokoju nauczycielskim! Na koniec każdy miał możliwość wyciszenia się z kocykiem i wybraną książką w naszej czytelni.

Czy warto czytać? Odpowiedźcie sobie sami…;)

nagroda1

nagroda2