4stronymarzen

 

Szanowni Państwo,
Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza do udziału w cyklu rodzinnych spotkań podróżniczych „4 Strony Marzeń”, który odbędzie się w dniach 22-26 maja 2023 r. w siedzibie Filii nr 4 MBP, przy ul. Książąt Opolskich 48-50 („Rondo”).
 „4 strony marzeń” to cykl spotkań podróżniczych adresowanych do młodego odbiorcy. Przez pięć dni z rzędu wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy zachęcać dzieci do podróżowania. Będziemy pokazywać, że najciekawszą rzeczą w życiu jest CAŁY ŚWIAT! I że od małych wycieczek za miasto już tylko krok do wielkich wypraw.
Zapraszamy do udziału w szeregu edukacyjnych warsztatów i spotkań, dotyczących innych kultur i krajów. Chcemy rozwijać u dzieci i młodzieży pasję podróżowania i odkrywania, jak piękny, różnorodny i ciekawy jest świat!
 
Poniżej przedstawiamy program cyklu „4 Strony Marzeń”:
 
22 maja (poniedziałek)
 
godz. 17:00 – „Włóczykij w podróży” – głośne czytanie „Muminków” i warsztaty plastyczne dla dzieci. Zapisy pod numerem 512-370-509.
 
godz. 18:00 – „Od dziecka w podróży. Polska, Portugalia, Słowenia + cały świat!” – Michał Brezdeń opowie o tym, że nigdy nie jest za wcześnie, żeby zacząć podróżować. Usłyszycie o Portugalii, Słowenii i o przecudnej urody zakątkach Polski, które koniecznie musicie zwiedzić ze swoją rodziną.
Wstęp wolny.
 
23 maja (wtorek)
 
godz. 17:00 – „Zimno, zimniej, najzimniej!” – głośne czytanie i warsztaty plastyczne dla dzieci.
Zapisy pod numerem 512-370-509.
 
godz. 18:00 – „Mieszkańcy Dalekiej Północy” – ulubieniec dzieci i zawodowy opowiadacz bajek Mateusz Świstak powraca! Tym razem opowie prawdziwe historie zza koła podbiegunowego: dlaczego za kołem podbiegunowym tak bardzo ważne są okulary słoneczne, jak rozpalić tam ognisko i ile śniegu potrzeba na igloo. Tak, nasz gość zna wszystkie odpowiedzi!
Wstęp wolny.
 
 24 maja (środa)
 
godz. 18:00 – „Hola! Czyli warsztaty hiszpańskie” – wszystko, za co kochamy Hiszpanię: pomidory, lizaki chupa-chups, churros, flamenco, oliwa, Gaudi Barcelona – na jednym spotkaniu z Anią Maciąg. Będą hiszpańskie melodie i taniec, smaczna oliwa i przyprawy. Nos vemos!!!!
Wstęp wolny.
 
 25 maja (czwartek)
 
godz. 17:00 – „Świat pełen muzyki” – warsztaty plastyczno-muzyczne. Z jakich części świata pochodzą popularne instrumenty muzyczne i jak brzmią?
Zapisy pod numerem 512-370-509.
 
godz. 18:00 – pokaz filmu animowanego dla dzieci „Yuku i magiczny kwiat” (Francja, Belgia 2022) – mała myszka Yuku musi spakować swoje ukulele i opuścić swoje rodzinne strony, aby pomóc babci. Wyrusza w dalekie Himalaje w poszukiwaniu magicznego kwiatu.
Wstęp wolny.
 
26 maja (piątek)
 
godz. 18:00 – „Podróż pachnąca lasem i łąką” – o tajemniczym świecie roślin, który czeka tuż za drzwiami: za miastem, w lesie, na łące, opowie zielarka Dominika Bujara. Wystarczy wyjść w plener, żeby zacząć odkrywać to fascynujące uniwersum! Spotkanie będzie połączone z częścią warsztatową, podczas której dzieci samodzielnie przyrządzą rarytasy i kosmetyki z dzikich roślin.
Wstęp wolny.
 
Na warsztaty o godzinie 17:00 obowiązują zapisy pod numerem tel. 512-370-509. Liczba miejsc ograniczona.
 
Spotkania o godzinie 18:00 – wstęp wolny!